Jdi na obsah Jdi na menu
 


Energetický průkaz

Máte zájem o zpracování cenové nabídky PENB ?

Průkaz energetické náročnosti budovy

(lidově, běžně, ale nesprávně  nazýván jako Energetický štítek),  je definován zákonem č. 318/2012 Sb., jenž je novelou zákona č. 406/2000 Sb. Dále je průkaz energetické náročnosti budovy (průkaz ENB), resp. jeho forma a způsob zpracování, rozepsán ve vyhlášce č.148/2007 Sb, která je s platností od 1. dubna 2013 nahrazena novou vyhláškou č.78/2013 Sb.

Energetický průkaz náročnosti budov obsahuje informace o energetické náročnosti budovy vypočtené podle metody stanovené prováděcím právním předpisem. Energetická náročnost budovy se stanovuje výpočtem celkové roční dodané energie v GJ potřebné na vytápění, větrání, chlazení, klimatizaci, přípravu teplé vody a osvětlení při jejím standardizovaném užívání bilančním hodnocením.

 Nový průkaz, vydávaný od 1.4. 2013

 prukaz-novy-web.jpg

 

Průkaz vydávaný do 31. 3.2013

prukaz-maly.jpg 

Obsah průkazu

Průkaz energetické náročnosti obsahuje protokol prokazující energetickou náročnost budovy a její grafické znázornění. 

 

Klasifikace energetické náročnosti budovy je rozdělena do klasifikačních tříd A až G, kde jsou také určeny jejich hranice.

Co je potřeba ke zpracování PENB ?

Ideální je kompletní projektová dokumentace, ale většinou postačí základní stavební plány, informace o topení, ohřevu vody, větrání, chlazení, klimatizaci a osvětlení. 

V případě, že k budově nejsou žádné plány, musí se vše potřebné doměřit a zjistit na místě, což přináší zvýšené náklady na pořízení průkazu.

Zpracování průkazů pro vzdálenější budovy (mimo Karlovarský kraj ) je možné při zaslání plánů e-mailem nebo poštou.

Zpracovatel průkazu energetické náročnosti

Průkaz energetické náročnosti budovy může zpracovávat pouze osoba definovaná zákonem č. 406/2000 Sb. § 10, což je energetický auditor nebo osoba autorizovaná podle zvláštního právního předpisu v oborech pozemní stavby, technologická zařízení staveb a technika prostředí staveb. Oprávněná osoba pro zpracování energetického průkazu - průkazu ENB musí být ovšem přezkoušená ministerstvem podle prováděcího právního předpisu z podrobností vypracování energetického průkazu náročnosti budov.

Průkaz je možné zpracovat pro jakoukoliv stavbu v ČR. Převážně však působíme v Karlovarském kraji - Karlovy Vary, Sokolov, Cheb, Aš, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně, Hranice a ve velkých městech -  Praha, Plzeň, Ústí nad Labem, České Budějovice, Hradec Králové, Liberec, Brno Olomouc, Ostrava.

Průkaz jsme schopni zpracovat do 3 dnů. 

Kdo musí mít energetický průkaz PENB ?   

 

Máte zájem o zpracování cenové nabídky PENB ?

Zajímá vás nejnižší cena?

Zpět na úvod